Podsumowanie III edycji MT TSL

Podsumowanie III edycji MT TSL

III edycja Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki, która miała miejsce w Ptak Warsaw Expo już za nami. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę wystawców jak i zwiedzających. 

MT TSL to najszybciej rozwijający się event poświęcony transportowi w naszym kraju. Dzięki szerokiemu profilowi podczas imprezy zaprezentowały się firmy liczące w transporcie, między innymi takie, jak: EWT przedstawiciel Schmitz Cargobull w Polsce i Diesel Truck, MAN Truck&Bus Polska, autoryzowany przedstawiciel Opla – Auto Wola, IVECO Poland, jak wiele firm, mających swój udział w transporcie: DB Schenker, Arcese, dls Trans i inne. Można było spotkać firmy, których zadaniem jest wspierać działalność przewoźników zarówno w sferze obsługi prawnej, organizacyjnej jak i telematycznej, a także przedstawicieli giełd transportowych, zabezpieczeń ładunków, czy kart flotowych: LegalTrans, MaWo Group, Trans Expert, Geocenter, TrimbleRuptela, Astrata, Timocom, Firma Kaliński, DG Corp, UTA, PKN Orlen, Moya i wiele innych. 

III odsłonę MT TSL odwiedziło 4 500 gości, z czego największą grupę stanowili właściciele firm transportowych oraz operatorzy logistyczni. Wydarzenie przyciągnęło do Ptak Warsaw Expo również inwestorów i deweloperów powierzchni magazynowych i pracowników warsztatów ciężarowych. Przybyli na wydarzenie goście mogli podziwiać stoiska 136 wystawców, którzy prezentowali swoją ofertę na 30 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Targi były okazją do zapoznania się z szeroką ofertą asortymentu, w tym nowości rynkowych, a także okazją do pogłębienia wiedzy, czemu sprzyjały seminaria, konferencje i warsztaty. Impreza spotkała się z pozytywną reakcją ze strony uczestników, czego dowodem są liczne opinie i słowa uznania obecnych na targach profesjonalistów w kierunku organizatora.

Podczas trzech dni targowych nasze stoisko odwiedziła spora liczba osób, odbyliśmy wiele ciekawych rozmów. Cieszy nas ilość osób zarządzających czy właścicieli firm, którzy Nas odwiedzili. Mamy nadzieję, że zdobyte kontakty zaowocują stałymi współpracami. Warto również pochwalić pracę organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania dbając nie tylko o kwestie organizacyjne, ale również atmosferę panującą podczas targów – Adam Czuprys, Manager Pojazdów Ciężarowych, Firma Kalińśki

Organizację targow MT TSL oceniam na bardzo udaną. Dobre miejsce na targi transportowe. Obsługa dba o klientów. Dojazd do punktu bardzo dobrze zorganizowany – Radosław Robert Cebula, ARCESE

Targi MT TSL stanowią doskonałą okazję do przedstawienia ofert i osiągnięć firm działających w obszarze transportu i spedycji, części i serwisu, rozwiązań telematycznych, optymalizacji kosztów, pozyskiwania nowych kontaktów, a także do zdobycia fachowej wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie technologii i usług transportowych. III edycja targów po raz kolejny dała możliwość spotkania się w jednym miejscu właścicieli firm transportowych, przewoźników, spedytorów i kadry zarządzającej. 

Już dziś warto zaplanować swoja ekspozycję podczas kolejnej odsłony targów MT TSL.


Odnieś sukces na MT TSL 2021

Odnieś sukces na MT TSL 2021

MT TSL to wydarzenie skierowane do firm i osób poszukujących nowych pojazdów, technologii i usług, którego celem są prawdziwe spotkania i realne kontakty. Udział w targach gwarantuje możliwość spotkania się w jednym miejscu właścicieli firm transportowych, przewoźników, spedytorów i kadry zarządzającej. To niepowtarzalna szansa to, aby w komfortowych warunkach przeprowadzić kompleksowy przegląd branży i zorientować się w innowacjach zachodzących na rynku transportowym, a także nawiązać relacje B2B.

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki stanowią doskonałą okazję do przedstawienia ofert i osiągnięć firm działających w obszarze transportu i spedycji, części i serwisu, rozwiązań telematycznych, optymalizacji kosztów, pozyskiwania nowych kontaktów a także do zdobycia fachowej wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie technologii i usług transportowych.

Targi to doskonałe miejsce do zaproszenia bazy swoich potencjalnych klientów i zaprezentowania im swoich produktów w trybie roboczym. To jedna z nielicznych okazji, gdy w tak krótkim czasie można spotkać się z tak wieloma klientami.

Poprzednią edycje MT TSL odwiedziło 4 500 gości, z czego największą grupę stanowili właściciele firm transportowych oraz operatorzy logistyczni. Wydarzenie przyciągnęło do Ptak Warsaw Expo również inwestorów i deweloperów powierzchni magazynowych i pracowników warsztatów ciężarowych. Wystawcy mieli możliwość zaprezentowania swojego asortymentu na 30 000 przestrzeni wystawienniczej, gwarantującej nieograniczone możliwości ekspozycji.

Odpowiednie zadbanie o wrażenia wizualne i estetykę stoiska, a także skuteczną komunikację, przede wszystkim przed rozpoczęciem eventu, z pewnością skieruje większą uwagę uczestników wydarzenia na Twoją ofertę. Dzięki zastosowaniu poniższych wskazówek, wzmocnisz swój udział w targach, a także oszczędzisz wiele stresu i pieniędzy w trakcie organizacji stoiska.

Przed udziałem w targach przemyśl koncepcję swojego stoiska. Zastanów się jakie maszyny są dla Ciebie najważniejsze – to pozwoli w pełni wykorzystać powierzchnię i rozplanować wyposażenie stoiska.

Gdy już będziesz miał plan, czas przejść do wyposażenia stoiska. Jego najważniejsze elementy to:

Branding – pierwszym elementem, jakiego odwiedzający szukają na stoisku to logo bądź nazwa firmy. Z wykorzystaniem banerów bądź – dla wzmocnienia efektu – ekranu LED, na którym wyświetlisz możliwości, jakie oferują Twoje rozwiązania i pojazdy.

Oświetlenie – jeden z najważniejszych elementów stoiska, który pozwoli Ci w pełni wyeksponować Ci najnowszy asortyment. Inteligentna gra świateł zdecydowanie podniesie atrakcyjność Twojego stoiska i produktu.

Podłoga – uzupełnia i podkreśla estetykę Twojego stoiska, o czym możemy przekonać się we wszystkich ośrodkach targowych na Świecie. Dlatego też pokrycie powierzchni stoiska jest w Ptak Warsaw Expo obowiązkowe.

Przyłącze prądu – wyobraź sobie, że zaraz zdobędziesz nowego klienta, ale on musi pilnie skorzystać ze swojego telefonu, który się rozładował. Oczywiście, oferujesz mu skorzystanie z ładowarki, ale… nie masz przyłącza na stoisku. Więc, na pytanie czy prąd na stoisku jest istotny, odpowiadamy – oczywiście!

Miejsce do spotkań – targi to dziesiątki tysięcy osób i setki atrakcji, które generują spory hałas. Planując stoisko pamiętaj o eleganckim i dobrze wyposażonym miejscu, do którego zaprosisz potencjalnych kontrahentów, aby dobić interesu.

Powyższe kilka rad z pewnością pomoże Twojej firmie w osiągnięciu sukcesu na targach. Jeśli masz pytania i szukasz pomysłu na realizację swojego stoiska przejrzyj nasz katalog i skontaktuj się z nami – razem stworzymy coś wyjątkowego!

Atrakcje i aktywność

Stoisko musi posiadać wartość merytoryczną, ale żeby ją zaprezentować trzeba skutecznie zgromadzić na nim odwiedzających. Kluczowe będą w tym przede wszystkim atrakcje, które przygotujesz. Ambasador Twojej marki prezentujący produkty, możliwość aktywnego testowania czy nagrody dla uczestników targów to tylko niektóre pomysły, które pomogą wyróżnić Twoje stoisko.

Nie zapominaj także o rzetelnym kapitale ludzkim podczas targów. Eksperci, którzy wyjdą do klienta i w przystępny sposób zainteresują go ofertą będą o wiele skuteczniejsi, niż jeden pracownik schowany w głębi ekspozycji.

Przygotowanie nowości to świetny pomysł na zaangażowanie i ściągnięcie obecnych klientów na stoisko. Z doświadczenia wiemy, że wszystkie nowości i premiery interesują odwiedzających najbardziej. To doskonała okazja na odświeżenie relacji biznesowych z aktualnymi partnerami i pogłębienie współpracy.

Komunikacja

Wszystkie powyższe elementy składają się na ten najważniejszy – odpowiednią komunikację dotyczącą obecności na targach. Jako organizator zapewniamy tysiące odwiedzających i oferujemy szeroką gamę współpracy marketingowej przed rozpoczęciem targów z wykorzystaniem naszych kanałów. To, czego potrzebujemy, aby Was wesprzeć to zapowiedzi atrakcji.

Targi to także dobre miejsce do zaproszenia bazy swoich potencjalnych klientów i prezentacja im produktów face-to-face. To jedna z nielicznych okazji, gdy w tak krótkim czasie można spotkać się z tak wieloma klientami. Podczas Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki wystawcy mogą skorzystać z dodatkowego programu Hosted Buyers. To skuteczna inicjatywa mająca na celu znalezienie nowych partnerów biznesowych i rozwój firm za granicami kraju.

Wspólny sukces

Udane targi dla naszych wystawców to dla nas poczucie dobrze wykonanej pracy. Wierzymy, że ten artykuł będzie dla Was przydatny i pozwoli zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym uzyskanie możliwie najwięcej korzyści z udziału w MT TSL. Na każdym z powyższych etapów zapewniamy oczywiście niezbędne wsparcie merytoryczne, a więcej szczegółów znajduje się w naszej zakładce „dla wystawców”.