Pentacomp Systemy Informatyczne SA

logo-exhibitor

Opis Wystawcy

PL

Pentacomp jest jednym z czołowych dostawców oprogramowania w Polsce. Według najważniejszego krajowego rankingu branży IT, Computerworld TOP200 plasujemy się na:
6 pozycji pośród największych dostawców aplikacji webowych i portali internetowych
7 miejscu wśród największych dostawców oprogramowania na zamówienie
9 pozycji wśród największych dostawców systemów Business Intelligence, Big Data i Data Discovery
9 w kategorii największy dostawca rozwiązań i usług IT dla sektora ochrony zdrowia.
Z rynkiem IT jesteśmy związani prawie 30 lat. Nasze projekty to głównie duże, złożone rozwiązania informatyczne, często o strategicznym znaczeniu dla naszych klientów. Realizujemy je kompleksowo, poczynając od analizy, poprzez projektowanie, wytwarzanie i implementację oprogramowania, po utrzymanie i rozwój systemów. Świadczymy również usługi wsparcia eksperckiego zakresie strategii rozwoju IT.
Obecnie nasze szeregi zasila ponad 400 ekspertów w dziedzinie programowania, architektury, analizy, testów, zarządzania i administrowania infrastrukturą oraz bezpieczeństwa. W unikatowy sposób łączą oni kompetencje techniczne z biznesową wiedzą gównie z obszaru ochrony zdrowia, ceł i podatków, a także transportu i logistyki oraz ubezpieczeń.
Doświadczenia z wdrożeń oraz zrozumienie potrzeb klientów są podstawą rozwoju własnych produktów i usług Pentacompu. Nie inaczej było w przypadku budowy Intermodalnej Platformy Logistycznej INPLO. Dzięki takim narzędziom jak smartTMS, Platforma wspomaga logistyków i dyspozytorów w obsłudze zleceń transportowych, zarówno dla transportu drogowego, jak i kolejowego.
Jesteśmy także autorem Platformy PentaTAX, czyli pakietu narzędzi ułatwiających wymaganą przepisami komunikację z Ministerstwem Finansów. Składają się na nią moduły: eAD, eDD, eSAD, SENT, Deklaracje Akcyzowe oraz Ewidencje Akcyzowe.