Wybierz kongres
Partner konferencji:
Branża TSL dziś i jutro.
Polska branża Transportu Spedycji i Logistyki od kilku lat przeżywa burzliwe chwile. Inflacja, wojna na Ukrainie, pandemia, zawirowania na rynku pracy, Pakiet mobilności, Brexit to tylko kilka z bolączek, z którymi zmagają się europejscy liderzy przewozów międzynarodowych. Niejako w kontraście przeżywamy błyskawiczny rozwój nowych technologii, ekorewolucję, nowe modele zarządzania. Niektóre przemiany zachodzą szybko, inne oparte są na procesach długofalowych. To powoduje, że firmy transportowe muszą opracowywać zarówno strategie długo i średnioterminowe, jak i być gotowe na ich błyskawiczne modyfikacje i radzenie sobie z bieżącymi zdarzeniami.
Zapraszamy na konferencję „Branża TSL dziś i jutro”, która odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia w ramach targów MTTSL. Zorganizuje ją redakcja Truck.pl, czasopismo istniejące na rynku od ponad 30 lat, Poruszymy tematy ważne i bardzo ważne, w tym:
- Optymalizacja kosztów łańcuchów dostaw
- Najważniejsze zmiany w przepisach dotyczących transportu międzynarodowego
- Specjalizacja czy wszechstronność – odwieczny dylemat menedżerów w branży TSL
- Wymagania nadawców transportu względem przewoźników
Do Państwa dyspozycji będą także eksperci podczas specjalnych dyżurów.
Wstęp wolny
11:00 - 11:05
Otwarcie konferencji
11:05 - 11:25
Leszek Luda, prezes zrzeszenia Unia Transportu
Zamiast ratować, lepiej zachowaj dobrą reputację. Tylko jak to zrobić?
11:30 - 11:55
Marcin Ogniewski, dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego, wiceprezes PZU LAB
"PZU dla branży TSL to więcej niż ubezpieczenia"
Marcin Ogniewski, dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego, wiceprezes PZU LAB
Dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego, Wiceprezes PZU LAB.Z Grupą PZU związany od 2013 roku. W latach 2016-2020 pełnił funkcję dyrektora Centrum Obsługi Biznesu Korporacyjnego, a następnie dyrektora Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego. W 2022 roku został powołany do zarządu PZU LAB SA. Uczestniczył w wielu projektach z obszaru optymalizacji procesów obsługi klienta (Centrum Obsługi Biznesu Korporacyjnego), wsparcia sprzedaży, lokalizacji klientów (wsparcie narzędziowe w zarządzaniu ryzykiem flotowym), cyfryzacji procesów (paperless, wdrażanie narzędzi on-line) oraz wdrażania systemów IT (m.in. system Everest). Absolwent kierunku Informatyka na wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz studiów podyplomowych z zarządzania systemami informatycznymi w Szkole Głównej Handlowej.
11:55 - 12:15
Łukasz Frączek, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, wiceprezes PF Restrukturyzacje
Korzyści płynące z restrukturyzacji dla firm z branży TSL
Łukasz Frączek, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, wiceprezes PF Restrukturyzacje
Adwokat i kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny. Współzałożyciel i wiceprezes zarządu spółki PF Restrukturyzacje. Założyciel i partner zarządzający Kancelarii Frączek. Od ponad 15 lat wspiera klientów biznesowych, szczególnie w obszarach prawa spółek handlowych, prawa cywilnego i gospodarczego oraz restrukturyzacji i upadłości. Doradza klientom, przede wszystkim przedsiębiorcom, w różnorodnych sprawach regulowanych przepisami Kodeksu cywilnego ze skomplikowanym stanem faktycznym i prawnym, a także w zagadnieniach, w których praktyka organów sądowych, jak i pozasądowych, jest ograniczona. Z sukcesem doradzał i reprezentował klientów w liczonych w tysiącach różnorodnych procesach sądowych i administracyjnych.
12:20 - 12:40
Justyna Świeboda, prezes PITD
Zarobki kierowców zawodowych - realia branży transportowej
Justyna Świeboda, prezes PITD
dr inż. Justyna Świeboda. Prezes zarządu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Absolwentka Wydziału Mechanicznego kierunku Transport na Politechnice Wrocławskiej. Doktor nauk technicznych w dziedzinie inżynieria mechaniczna. Autorka licznych publikacji w zakresie niezawodności i eksploatacji systemów logistycznych i transportowych. Jej rozprawa doktorska pt. "Metoda oceny procesu logistycznego w aspekcie zawodności przepływu informacji" weryfikowana była w transporcie intermodalnym. Jako doktorantka była odpowiedzialna za przeprowadzenie badań w ramach projektów badawczych tj. "Model realizacji prac ładunkowych w intermodalnym węźle przeładunkowym" oraz "Model wsparcia logistycznego funkcjonowania Portu Lotniczego Wrocław S.A." Uczestniczka wielu konferencji krajowych i międzynarodowych dotyczących branży TSL.
12:45 - 13:05
Dorota Nowak, Sales Director i Paulina Racka, Senior Sales w OnTurtle
Ścisła kontrola wydatków, optymalizacja kosztów i czasu na zarzadzanie flotą, dzięki usługom oferowanym przez OnTurtle.
13:10 - 13:30
Adrian Płatun, kierownik sprzedaży mobilnej w UTA Edenred
Bezgotówkowe tankowania, opłaty drogowe i inne rozwiązania dla flot dużych, średnich i małych firm
13:35 - 13:55
Maurycy Kieruj, radca prawny
Mateusz Pernak, prawnik - w TC Kancelaria Prawna
Transport międzynarodowy. Zastaw na towarze - sposób zabezpieczenia zapłaty za przewóz czy nielegalne zajęcie towaru?
Maurycy Kieruj, radca prawny;
Radca prawny w spółce TC Kancelaria Prawna. Poprzednio przez 8 lat współpracował przy obsłudze prawnej dużych spółek spedycyjnych – liderów branży TSL w Polsce i na świecie, doradzając przy zawieraniu korzystnych i bezpiecznych umów jak i wspierając w sporach i problemach nieuniknionych przy prowadzeniu biznesu na duża skalę. Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu controllingu na WSB w Poznaniu. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców prawnych w Poznaniu.
Mateusz Pernak, prawnik - w TC Kancelaria Prawna
Prawnik w TC Kancelaria Prawna. Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił pracę magisterską w temacie transgranicznego przekształcania spółek kapitałowych. Swoje doświadczenie zdobywał w kancelariach specjalizujących się w doradzaniu dużym przedsiębiorcom. Posługuje się biegle językiem angielskim. W Transcash Kancelaria Prawna pracuje od grudnia 2021 r. i zajmuje się sprawami spornymi, w szczególności związanymi z prawem transportowym oraz sprawami międzynarodowymi.
13:55 - 14:15
Jerzy Różyk, właściciel CDS Kancelaria Brokerska
Ubezpieczenie OCP. Czy my wybieramy ubezpieczyciela, czy... ubezpieczyciel wybiera nas?
Jerzy Różyk, właściciel CDS Kancelaria Brokerska
Ponad 38 lat w branży ubezpieczeniowej, w tym 22 lata w obsłudze podmiotów sektora TSL w zakresie obsługi ubezpieczeń i szkód transportowych oraz diagnostyki ryzyka transportowego. Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Ukończył studia inżynierskie w zakresie technicznej i ekonomicznej diagnostyki ubezpieczeniowej i likwidacji szkód oraz studnia magisterskie w zakresie ubezpieczeń na tejże uczelni. Założyciel i właściciel Kancelarii Brokerskiej CDS, która specjalizuje się w ubezpieczeniach transportowych, prawie transportowym i ocenie ryzyka transportowego. Autor ponad 120 artykułów z zakresu prawa przewozowego, ryzyka i ubezpieczeń transportowych. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach transportowych.
14:15 - 14:30
Tomasz Czarnecki, redaktor Truck.pl
Marketing i PR w służbie firmom transportowym i spedycyjnym.
11:30 - 12:00
ESG w firmie transportowej – case study Locotranssped
12:00 - 13:00
Jacek Pietrzela (radca prawny, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, prezes PF Restrukturyzacje)
Marcin Ogniewski (dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego w PZU, wiceprezes PZU LAB)
Witold Molanda (z-ca dyrektora generalnego ds. przewozów i spedycji PKS International CARGO S.A.)
Aleksandra Zielińska (Marketing Manager Poland & Ukraine IVECO)
Adrian Płatun (kierownik sprzedaży mobilnej w UTA Edenred)
Rafał Mroziński (CEO Locotranssped)
Maciej Maroszyk (dyrektor operacyjny TC Kancelaria Prawna)
przedstawiciele Polskiego Instytutu Transportu Drogowego
Moderator Tomasz Czarnecki (Truck.pl)
Debata: Czy polski transport drogowy stać na ekomobilność
- Wymagania UE, działania importerów, sytuacja przewoźników drogowych
- Transport ostatniej mili
- Opłacalność ekotransportu a transformacja energetyczna
Czytaj więcej
Jacek Pietrzela (radca prawny, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, prezes PF Restrukturyzacje);
Radca prawny, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny. Współzałożyciel i prezes zarządu spółki PF Restrukturyzacje, lidera jeśli chodzi o liczbę otwartych postępowań restrukturyzacyjnych w Polsce w latach 2022 i 2023. Założyciel i partner zarządzający butikowej Kancelarii Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Jacek Pietrzela, koncentrującej się wyłącznie na upadłości i restrukturyzacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał pod patronatem radcy prawnego prof. UO dr hab. Rafała Adamusa - współautora ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Wykonuje obowiązki syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy sądowego w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych toczących się przed wydziałami gospodarczymi Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Sądu Rejonowego w Gliwicach i Sądu Rejonowego w Częstochowie. Funkcję syndyka pełnił w blisko pięciuset postępowaniach upadłościowych, zarówno osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorców.
Marcin Ogniewski (dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego w PZU, wiceprezes PZU LAB);
Dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego, Wiceprezes PZU LAB.Z Grupą PZU związany od 2013 roku. W latach 2016-2020 pełnił funkcję dyrektora Centrum Obsługi Biznesu Korporacyjnego, a następnie dyrektora Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego. W 2022 roku został powołany do zarządu PZU LAB SA. Uczestniczył w wielu projektach z obszaru optymalizacji procesów obsługi klienta (Centrum Obsługi Biznesu Korporacyjnego), wsparcia sprzedaży, lokalizacji klientów (wsparcie narzędziowe w zarządzaniu ryzykiem flotowym), cyfryzacji procesów (paperless, wdrażanie narzędzi on-line) oraz wdrażania systemów IT (m.in. system Everest). Absolwent kierunku Informatyka na wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz studiów podyplomowych z zarządzania systemami informatycznymi w Szkole Głównej Handlowej.
Maciej Maroszyk (dyrektor operacyjny TC Kancelaria Prawna);
Prawnik, dyrektor operacyjny w TC Kancelaria Prawna. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 15 lat zajmuje się windykacją sądową i egzekucyjną, a od 10 lat - prawem transportowym. Zgromadził bogate doświadczenie w zarządzaniu obsługą podmiotów gospodarczych w zakresie dochodzenia należności, obsługiwał między innymi banki, firmy leasingowe, fundusze sekularyzacyjne. Posiada szeroką wiedzę w zakresie prawa transportowego i faktoringu.
Dodatkowo
- Pogotowie prawne (bezpłatne porady kancelarii prawnej)
- Rozmowy transportowe (stolik, przy którym eksperci będą do dyspozycji uczestników konferencji i odpowiadać na ich pytania)
Czytaj więcej
Kontakt do organizatora:
Dorota Opalakonferencja@truck.pllub pod numerem +48 780 430 045
Organizator debaty:
Prowadzący:
Mirosław Ganiec
Zapraszam do udziału w debacie "Wyzwania Rynku Przewozów. Stan Obecny i perspektywy" podczas której porozmawiamy o aktualnym stanie rynku przewozów, zastanowimy się nad wpływem nowych technologii na branżę transportową oraz spojrzymy na kluczowe czynniki, mające wpływ na przyszłe kierunki zmian tego sektora.
Czytaj więcej
Mirosław Ganiec
redaktor naczelny czasopism TSL biznes i Truck Biznes, analityk rynku transportowego i logistycznego. Organizator licznych konferencji, debat i szkoleń dla branży TSL z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tym sektorze.
Debata
„Wyzwania rynku przewozów. Stan obecny i perspektywy”
hala C, scena Kongresu MT TSL
10.04.2024, godz. 13:30
Uczestnicy:
Andrzej Bogdanowicz Dyrektor Generalny Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego
Karolina Szotek Fronik – reprezentująca Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych
Piotr Mikiel – reprezentujący Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych
Dr Inż. Alvin Gajadhur Doradca Prezydenta RP
Tematyka debaty:
- Analiza aktualnego stanu rynku przewozów: główne trendy, wyzwania i możliwości na rynku przewozów w kontekście lokalnym i globalnym.
- Technologiczne innowacje w transporcie, a bezpieczeństwo: dyskusja na temat wpływu nowych technologii, takich jak autonomiczne pojazdy, elektryczne samochody sztuczna inteligencja na przyszłość branży transportowej.
- Zrównoważony rozwój w transporcie: analiza strategii i praktyk służących promowaniu zrównoważonego rozwoju w transporcie, w tym redukcji emisji CO2, efektywności energetycznej i alternatywnych źródeł paliwa.
- Perspektywy rozwoju rynku przewozów: spojrzenie na przyszłe kierunki rozwoju branży transportowej oraz identyfikację kluczowych czynników determinujących te perspektywy.
Piotr Mikiel
Dyrektor Departamentu Transportu w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce
Prawnik, specjalista z zakresu prawa transportowego, prawa drogowego i prawa przewozowego, autor licznych publikacji, prelekcji oraz wystąpień na tematy związane z tymi zagadnieniami, komentator medialny. Organizator i uczestnik wielu konferencji oraz szkoleń z zakresu transportu drogowego. Współautor projektów aktów normatywnych, m.in. ustawy o publicznym transporcie zbiorowym oraz ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych. Były wieloletni pracownik Ministerstwa Infrastruktury oraz ekspert ds. międzynarodowego transportu drogowego w Komitecie Transportu - Polskiej Akademii Nauk. Od 2012 r. Dyrektor Departamentu Transportu w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.
dr inż. Alvin Gajadhur
Doradca Prezydenta RP, były Główny Inspektor Transportu Drogowego, były Minister Infrastruktury
Doktor nauk chemicznych, absolwent Technologii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej oraz Zarządzania i Marketingu na Wydziale Inżynierii Produkcji PW. Urzędnik państwowy. W latach 2002–2016 rzecznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego. Ukończył pierwszą edycję szkolenia dla kandydatów na inspektorów transportu drogowego. W latach 2007–2012 był również doradcą Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Z dniem 6 stycznia 2016 r. Premier Beata Szydło powierzyła mu pełnienie obowiązków Głównego Inspektora Transportu Drogowego, zaś 7 kwietnia 2017 r. został Głównym Inspektorem Transportu Drogowego. Z dniem 27 listopada 2023 r. powołany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w skład Rady Ministrów, na urząd Ministra Infrastruktury. Funkcję tę pełnił do 13 grudnia 2023 r. Ze stanowiska Głównego Inspektora Transportu Drogowego został odwołany w dniu 4 stycznia 2024 r. Od 5 lutego 2024 r. jest Doradcą Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przez wiele lat był wykładowcą akademickim w zakresie transportu drogowego oraz marketingu i PR. Pomysłodawca programów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Karolina Szotek-Fronik
Członkini Komisji Rewizyjnej w Polskim Stowarzyszeniu
Przewoźników Autokarowych
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 7 lat zarządzająca transportem w rodzinnej firmie oraz Członkini Komisji Rewizyjnej w Polskim Stowarzyszeniu Przewoźników Autokarowych. Na co dzień szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Jej pasją są autokary, a bezpieczeństwo pasażerów podczas każdej podróży jest bezkompromisowym priorytetem.